Saz Saz

علیرضا کشاورز ساز تار را ابتدا نزد آقای اردشیر قهاری آغاز کرد. بعد از یادگیری مقدمات نوازندگی تار در کلاس درس استاد شهرام میرجلالی حاضر شد و بعد از حدود 1 سال به دلیل مهاجرت موقت استاد به خارج از کشور، و به توصیه آقای قهاری، یادگیری ساز تار را نزد استاد فریبرز عزیزی ادامه داد و بطور مقدماتی ردیف تار را از ایشان آموخت.

بعد از سالها یادگیری، از سال 1378 خود اقدام به برپایی کلاسهای آموزش ساز تار و سه تار کرد. در سال 1382 به انگلیس مهاجرت کرد و بعد از مدتی با توجه به علاقه هموطنان کلاسهای آموزشی خود را در شهر لندن از سر گرفت.

در واقع کلاسهای آموزش تار و سه تار خود را از سال 1999 آغاز کرده و تاکنون شمار زیادی از هموطنان، فارسی زبانان و همچنین هنرجویان فرانسوی، ایتالیایی، ازبک، ژاپنی، و انگلیسی و از هنر جویان 7 ساله تا 65 ساله در کلاسهای او شرکت کرده و به یادگیری این سازها پرداخته اند.

در زمینه تعمیرات سازهای ایرانی، تعمیرات ابتدائی را نزد آقای اردشیر قهاری آموخت و بعد ها با تحقیق و تلاش خود در زمینه تعمیر و بازسازی سازهای ایرانی به مهارت بالایی دست یافت. از مهارتهای او در این زمینه تعمیر انواع سازهای ایرانی شامل تار، سه تار، سنتور، کمانچه، تنبور و تنبک می باشد. او همچنین در انگلستان در زمینه ساخت و تعمیرات ویلن در کمبریج انگلستان آموزش دیده.

لازم به اشاره است که در مدت حضور وی در انگلستان، وی دوره های آموزش ساز های کودکان "ارف" را نیز گذرانده است و از اعضای انجمن آموزش موسیقی ارف در انگلیس می باشد.
وی همچنین دارای مدرک "سی ار بی" بوده و مجاز به تدریس موسیقی به کودکان نیز می باشد و مدت 2 سال به آموزش موسیقی در مدارس مشهور و معتبر ایرانی لندن، مدرسه "ام تی او کالج" و "مدرسه اندیشه" مشغول بوده است.

 

SAZ SAZ

.

.